כשהמציאות לא מאפשרת לך נתיב בריחה

Updated: Sep 1, 2019

שני גברים שבמשך כמה שבועות ייצגו עבורי את הארכיטיפט של הגיבור, כלואים וכבולים בתוך מבנה, קיר מפריד בינהם והנה האינטימיות מקבלת רגעים של זמן מסך.


כשהמציאות לא מאפשרת לך נתיב בריחה, משהו חדש מתגלה

הגיבורים שרצו כמו נמרים בג'ונגל מסירים אט אט את שריונם והנה משהו רך יותר נגלה, יש הקשבה לחלקים שהוסתרו, הסטריאוטיפ הגברי נחשף במערומיו ויש בו כל כך הרבה יופי וחיות.


והנה ברגע הזה של חוסר אונים ברגעים שהם בין חיים למוות הלב מתעורר- הלב מדבר, והדברים שנאמרים בינהם, יוצאים מהלב ועוברים דרך קירות.


וכשזה יוצא אנרגיות הקרב מתחלפת באנרגיה של חופש, ואהבה. פתאום נגלית התובנה איך עברו להם ככה כל כך הרבה שנים של כעס ,אשמה, הסתרה ,הכחשה. האגו סוף סוף נכנע משחרר שליטה מרים ידיים אין לו כבר מה להפסיד. הלב מקבל מקום הוא הרי היה שם תמיד רק חכה שנבחין בו שנאפשר לו להתבטא בכנות, לומר את האמת שלו ללא חשש ללא שפיטה .
בעודי מנסה למצוא דרך מילוט אל הנתיב השמאלי, נעמדת לידו כולי תקווה שלא תתחיל פה עכשיו סצנה של מהיר ועצבני, רואה אותו אוחז את ההגה בשליטה שם לב לכל תנועה שלי.

"אין לי סיכוי להכנס לפניו, אני תקועה בין שני נתיבים ,הנה לך דוח" הקול שבראש.

ואני זו שעל ההגה קוראת את השטח די מהר מבינה כבר ש"עימות" ניתן לפתור רק עי תקשורת מקרבת, אז נושמת נוצרת את נשקי ובוחרת להפעיל את כישורי הרכים.


ואופסס קסם, הגיבור מאפשר לי להכנס לנתיב ולא לפני שפולט לאוויר "יש לך מזל שאת לא גבר".

מחייכת ומפרגנת לו על הגמישות הבוקר, וכשזה מחייך בחזרה אני מלאת סיפוק עושה את דרכי אל הנתיב באושר לא לפני שמודה לאל שעשני אישה.

וגם מודה בלב למר גמיש מהכביש שנכנס לחיי בהבזק של רגע

להזכיר לי לשתף בתובנות שעלו בעת הצפייה המרתקת והמרגשת בסדרה בשבילה גיבורים עפים.

אז,

לפעמים לא צריך לעוף רחוק בכדי למצוא אהבה לעצמך, מספיק להסכים לשחרר שליטה, להסכים להיות שם מול עצמך, בהקשבה לכל קשת הרגשות בלי לקחת פיקוד, כן בהחלט יש מצב שזה יכאב בהתחלה אבל בסוף זה ישתחרר.


אל תחששו לבקש עזרה ממי שאיתכם, לפחד זו לא חולשה זו עוצמה.


לא צריך חומר בכדי לצלול עמוק ולשנות מצב רוח, החומר הכי מדויק זה כנות פשוטה, כנות פותחת את הלב והיא הדרך לחמלה וקבלה .

לפעמים אנו מתאהבים בדמות שאנו פוגשים מוכנים לוותר על עצמנו, לעוף הכי רחוק בכדי להציל אותה, כשבעצם אנחנו שוכחים את עצמנו בדרך ואת מי אנחנו באמת צריכים להציל.

אנחנו רואים באדם שאנו אוהבים לרוב את מה שחסר בנו, את מה שהינו רוצים לנכס לעצמנו, אך בתוכנו קיים פוטניצאל גדול של כישורים, אהבה, חמלה ואמפתיה.

תסכימו לחקור לגלות ולבחור לחיות באמת כי זה תמיד עדיף מלחיות מת

מאחורי מערכת יחסים שיש בה כעס גדול, כנראה שהייתה שם גם אהבה גדולה, במקום להחזיק את הכעס שתפו את התחושות שלכם ,תתחבקו, אל תרעילו את הזמן שלכם בציניות, כעסים ובהתגוננות מיותרת.

בכל הזדמנות שיש לכם, בעבודה, בבית ובזוגיות תעשו כמיטב יכולתכם להתאמן על מיומניות של תקשורת מודעת מהלב ,אל תחכו לרגעים שאין נתיב בריחה.

אל תחששו מהאמת שלכם

דברו איתה.

שתפו אותה.

אחרת היא רק תהפוך

לנטל.

אז לפני שאסיים אני רק רוצה לחדד, שאין לי בכלל בעיה עם גיבורים עפים להיפך אני בעד שאחד כזה יעוף גם אלי. רק מדייקת שיעוף עם הסכמה ברורה שהוא מוותר מראש על השריון, הגלימה והחרב(מי אמר שאי אפשר לחלום).


53 views0 comments

Recent Posts

See All