נעים להכיר

revitalshmuel.jpg

"פתאום רואה את הדרך

האופק הולך ונגלה

בוקעת הבנה מרגיעה

ברגעים כאלה של חסד

קולטת דקויות

מצלמת הארות

מבקשת את הרגע ללכוד

ולפני שיפוג הקסם להטמיע תובנות."

לפני שנים המילה אושר היתה זרה לי, בעצם היה לי הכל ולא הייתה סיבה נגלית לעין לחוסר הסיפוק, לחנק שהרגשתי, לריקנות שחשתי מבפנים.

 

* * *

 

יום רביעי, הסופ״ש עוד לא התחיל ואני מוצאת את עצמי בצהרי היום, אני והים ללא אשמה.

רעש הגלים, קולות המציל והמטקות של נערי הים לא מצליחים לערער את השקט והשלווה, את הידיעה העמוקה שהכל בסדר.

 

* * *

לפני 8 שנים, בחודש יוני, התפטרתי מהייטק והתגרשתי.

 

* * *

 

היום, מרגע הנסיעה אל הים, המילה ״אושר״ מקבלת אצלי פרספקטיבה אחרת. מן תחושה כזו עמוקה, מבפנים של חופש, שהכל שלם יותר ומחובר. אני מרגישה חזקה יותר מול אתגרי החיים, עם אמונה וסבלנות לבלתי ידוע, עם הודיה לבורא עולם על הטוב הזה שנפל בחלקי.

 

* * *

 

אז לא היה עולה בדעתי

שיש לי את הזכות לבחור

בין משרת ניהול, עם שכר מכובד, רכב צמוד וארוחות במסעדות גורמה לצהרי היום, בין הלחץ להוכיח כמה אני טובה, כמעט 24/7, לבין בחירה שתאפשר לי חיים של הקשבה, עם הרבה פחות לחץ, חיים נטולי תחרות, פוזה וריצוי. לא ידעתי שאפשר לעשות את זה עם סלט ירקות בצהרי היום, ככה באמצע השבוע, כשכולם בשגרה. להתמזג עם הכחול האינסופי של הים ולהרגיש את הלב מתרחב.

 

* * *

 

האמת? אני מופתעת.

אני 4 שעות בים, אולי יותר, מי סופר.

מתמכרת לתחושות הקסם שאופפות אותי היום.

ככה פתאום עם עצמי מרגישה את כל זה בלי התערבויות חיצוניות, בלי מדיטציה, סדנה, קבוצת ריפוי, ריברסינג, זוגיות, רכב חדש, בית חדש...

הנה, לאט לאט, בעודי עוצמת עיניים לרחשי הגלים, התובנות עולות והכל נעשה בהיר יותר.

 

* * *

 

לפני שבוע, הבוס שלי (החדש) ואני ישבנו לשיחת עידוד קטנה על החיים: "תעלי באחוזי משרה אני אפרגן לך אקדם אותך למשרת ניהול בכירה, הרי לא ייתכן שמי שיש לו כישורים כמו שלך, ומרוויח טוב, יפספס הזדמנות כזאת״ והוסיף, כאילו רצה להכאיב לי עוד יותר ״תוך שנה מהיום אני מבטיח לך את מתחתנת עם משהו נורמלי, כי ככה אין לך סיכוי שגבר נורמלי יתקרב אליך :)"

 

מאז ועד עכשיו לא עניתי לו. כמובן שנשארתי חסרת אונים לנוכח ההשפעה העוצמתית של הקולות שלו על הקולות הפנימיים שכנראה רק חיכו לי שוב בסיבוב. הנה, זה הכה שוב. הבלבול, הפחד מהלא נודע, הפחד שלא יהיה מספיק כסף, הפחד שלא אהיה מספיק טובה, הפחד שאני לא בשליטה על חיי. כל אלה הדהדו לי בכל הגוף והדרך לצלול למעמקים הייתה כבר סלולה.

 

* * *

 

זה לא צירוף מקרים שאני חווה עם עצמי דווקא פה בים, היום, את רגעי האושר הקטנים שמסופר עליהם כה רבות בספרים. זו תחושה שמלווה בקורטוב של עוצמה, מעין סם נחמד כזה, תחושה כזו כמו של ההתאהבות בתחילת קשר.

 

חוזרת לשיח עם הבוס שלי והקול מבפנים רוצה להגיד לו ללא עוררין: ״מי קבע מי זה נורמלי ומי לא?״ אחרי הכל אני זו שאחראית על הבחירות שלי.

 

* * *

 

אנחנו יכולים להתמכר לריאליטי, לפייסבוק, לריגושים, לעבודה, לספורט, לסמים ואלכוהול, לטשטש הכל בסיפורים, העיקר לא להיחשף לפגמים שלנו.

אני בחרתי להתמכר לאומץ, לחשוף את הפגמים ומשם להתחבר לרצונות האמיתיים שלי. ובאמת אחרי לא מעט זמן של מודעות והתפתחות, התחושה הזו של קבלה עצמית של "זו מי שאני!!!!! " מגיעה ואני באסירות תודה.

 

לא צריכה לטוס רחוק, לא צריכה לברוח, זה פה, זה קיים בי וזה אמיתי.

 

בסוף אותו היום בים, חזרתי הביתה, לאי השפיות ולבלאגן שהילדים השאירו בבית בהעדרי.

מיד אני שומעת את הקולות של הביקורת: "איזה זיוף. זה אושר?״.

אני לא מושלמת. אבל זה השלם שלי.

אני עוצרת, נושמת ומתחברת שוב לקולות השפויים שבי והנה מעלה את זה בידיעה שאני לא מושלמת אבל ככה אני הכי יפה, הכי עוצמתית, הכי שלמה ומזכירה לעצמי שהיה לי היום יום ממש, אבל ממש מואר בים.

 

אני לא מתיימרת

להיות הבן אדם המושלם נטול הלחץ.

אני לא כזאת.

אבל אני יודעת

שככל שאוספים יותר רגעי חסד

אז פתאום החיים נצבעים בפרספקטיבה שונה.

וזה מה שיש לי לתת לך:

את האפשרות לחיות יותר קרוב למי שאת, לערכים שלך, לדברים שעושים אותך מאושרת, באמת אבל. להתבונן פנימה, לשנות מתוך מודעות ולחיות בכנות ובאמת שלך.

 ♥ ♥ ♥

ה״אני מאמין״ שלי:

אני לא באה למכור לך סיפור סינדרלה.

הצלחתי בחיים, ובגדול, אבל מאחורי ההצלחה אני יודעת מה עומד.

מה שתבחרי לעשות בחיים, יקרה, אבל השאלה מי מנהל את החיים שלך? זאת באמת את או שזה חלק בך שמושך תמיד באותם חוטים ודפוסים?

אני מאמינה בתהליך, הוא לא חייב להיות ארוך אבל הוא יהיה משמעותי. אני לא מאמינה בשינויים מקצה לקצה בלי לבדוק את מה שבפנים, בלי לתת מקום לאמת הפנימית שלנו. אני מאמינה שאם מתבוננים על השורש, על מה שבאמת מנהל אותנו, רק אז אפשר ללמוד לחיות עם עצמנו בשלום ולבחור בשינויים ממקום שבאמת יעשה לנו טוב.